Vrh A - 34. den

25.12.2017

Tak zítra štěňátka slaví 5. týden od narození:) Po dalším týdnu pejsci udělali velké pokroky. Jelikož od 4. týdne musíme přikrmovat, brali jsme si jednoho po druhém a zkoušeli jejich zdatnost v pití štěněcího mléka z misky. Individuální lekce se zdály být úspěšné, tak jsme hned druhý den nachystali společnou porci do velké misky. Od dalšího dne už jsme začali přidávat do štěněcího mléka rozmočené granulky. Jelikož není možné uhlídat stejné příděly, štěňátka dostávají do mističek zvlášť přesně odvážené porce. Krmíme zatím 4x denně. Jakmile začnou cinkat misky, pejskům je naprosto jasné, co se chystá:) Bria z dálky krmení pozoruje a čeká, co zbyde. Vždycky jsou to jenom misky k dočištění:) Neskutečně jim to šmakuje:) Přikrmování je znát i na váhových přírůstcích.

Jinak štěňátka jsou nebojácní a v prozkoumávání okolí je vše zajímá. Dost je baví maminky pelíšek, ze kterého jsou schopni odtáhnout klidně v jednom velkou deku:) Perou se s tím statečně:) To ostatně i sami se sebou navzájem:) Jejich boje jsou na denním pořádku. Pak ale usnou v objetí:) Pokud nám bude počasí přát i nadále, tak někdy během příštího týdne vezmeme pejsky na průzkum zahrady. Jelikož energie mají stále víc a víc, dostali na Vánoce nové pískací a kousací hračky, tak jim dávají na frak:)

Co se týká Briušky, tak je neskutečná mamina. Nejenže stále přikrmuje, ale po štěňátkách pořád uklízí a hlídá si je. Když jdeme na delší procházku, tak už nás tahá domů zkontrolovat situaci. Mysleli jsme si, že později to bude pro fenu opačné, tzn. co nejdál od nich:) Návštěvy ale snáší v pohodě.

Štěňátka za sebou mají druhé odčervení a příští týden nás čeká očkování a čipování.

Těšíme se na návštěvy stávajících a budoucích páníčků. Ještě jsou u nás prcci, kteří vyhlíží své nové rodiny:)

Dnes jsme vážili až po osmi dnech.

  • Modrý kluk - Alvin - před týdnem 1 953 g, nyní 3 000 g - rez.
  • Růžový kluk - Arnie - před týdnem 2 109 g, nyní 3 320 g
  • Žlutá holčička - Abbey - před týdnem 1 984 g, nyní 3 160 g - rez.
  • Červený kluk - Axel /st./ - před týdnem 2 130 g., nyní 3 380 g
  • Zelený kluk - Aaron /nest. - multikorunky/ - před týdnem 1 945 g, nyní 3 120 g
  • Fialová holčička - Aisha - před týdnem 1 660 g, nyní 2 730 g - rez.
  • Hnědá holčička - Annie - před týdnem 2 086 g, nyní 3 410 g - rez.
  • Světle modrá holčička - Angie /st./ - před týdnem 1 795 g, nyní 3 100 g
  • Zlatá holčička - Alis /st./ - před týdnem 2 150 g, nyní 3 288 g.

Fotky naleznete na:

https://lucievannay.rajce.idnes.cz/Vrh_A_-_4._tyden/