Vrh A - 19. den

10.12.2017

Od narození už mimina urazila pořádný kus cesty a jejich vývoj a pokroky jsou den ode dne větší. Briuška ještě stále krmí a moc zatím neprotestuje:) Aby měla mléka dost, dáváme jí každý den tvaroh nebo jogurt, což si neskutečně užívá, jelikož od narození miluje všechno mléčné. S hmotností se pejsci pohybují už kolem 1,5 kg, takže příkrmy si zatím necháváme na později. Každý den vážíme, takže pokud má někdo menší váhový přírůstek, tak má krmení "extra", aby ho silnější sourozenci nevytlačovali od struků. Některá miminka objevila štěkot a vrčení. Expertem je modrý Alvin, který to v porodní bedně umí pěkně srovnat:) Začínají už i lehké sourozenecké boje a tlapkování, při kterých ožužlávají sebe navzájem a tím si masírují dásně. Už jim totiž rostou zoubky:) V sobotu proběhlo první odčervování. Občas někdo prskal a nadával, ale neměli na výběr:) Bria si chodí od štěňátek odpočinout na gauč vedle porodní bedny, kde jsou štěňátka. Jakmile ale některé jenom pískne, okamžitě to letí zkontrolovat, olízat bříška nebo nakrmit. Všichni nejradši spinkají pohromadě, vedle sebe, na sobě, přes sebe. To jsou prostě nejspokojenější:) 

Nepřejeme si nyní nic jiného, než aby ve zdraví takto nadále pupíčci prospívali a abychom jim našli hodné a milující páníčky, zatím to vypadá velmi dobře:))

Máme ještě volná štěňátka, takže přijímáme rezervace a těšíme se na návštěvy a další setkání s budoucími páníčky:)

  • Modrý kluk - Alvin - před týdnem 1 192 g, nyní 1 648 g. Alvin bude asi rozený hlídač. Testuje štěkání a občas zavrčí. U takovýho mrňouska je to zatím hodně úsměvný:)
  • Růžový kluk - Arnie - před týdnem 1 250 g, nyní 1 668 g. Arnie je kliďas, naprosto vše chladí, ale bude to takový medvídek:) Už nyní má pořádnou tlapku, takže kluk jako buk.
  • Žlutá holčička - Abbey - před týdnem 1 130 g, nyní 1 509 g. Abbey je klidná holčička. Občas provokuje sourozence ke hře, ale jinak je nejradši, když se k nim může přitulit a spinkat pohromadě.
  • Červený kluk - Axel - před týdnem 1 255 g, nyní 1 699 g. Axel neposedí, ale plný bříško ho parádně unaví. Ostatní sourozenci ho mají jako polštářek:)
  • Zelený kluk - Aaron - před týdnem 1 140 g, nyní 1 590 g. Aaron je klidný a zatím takový mamiňáček:) Občas si vleze na Briušku a usne jako mimino.
  • Fialová holčička - Aisha - před týdnem 965 g, naní 1 345 g. Aisha je klidná a nebojácná. Když chce někoho poškádlit, tak se nebojí pustit do hry s bráškama, kteří jsou přeci jenom silnější než ona:)
  • Hnědá holčička - Amy - před týdnem 1 177g, nyní 1 649 g. Amy je mazel, ráda spinká a papá:)
  • Světle modrá holčička - Angie - před týdnem 1 045 g, nyní 1 319 g. Angie je mazílek, občas si vykřičí maminku k sobě a pak spokojeně s ostatními usne.
  • Zlatá holčička - Alis - před týdnem 1 240 g, nyní 1 660 g. Amy je malá bojovnice, u struků nikdo nemá šanci. Pak je ale aspoň rychle hotová a s plným bříškem přenechává svoje místo a jde ospočívat:)